درباره ما

بوفالو سفید یه ماجراجو هست که تو طول زندگیش کلی ماجراجویی های مختلفی رو تجربه کرده از اوج آسمان ها تا اعماق دریا و زمین رو ماجراجویی کرده. بوفالو سفید باور داره که تمام قصه ها ارزش شنیده شدن رو داره و تجربیات آدم ها که نتیجه ماجراجویی های اونهاست بسیار با ارزشه. بوفالوی سفید به جهان وطن باور داره و معتقده مرزها آدم هارو از واقعیت زندگی دور کردن واسه همین دوست داره کلی سفر کنه و دنیا و مخصوصا آدم های مختلف رو ببینه و تا میتونه آدم ها رو به دانشگاه سفر دعوت کنه. اون عاشق معاشرت کردن با آدم هاست و دوست داره داستان هاشون رو بشنوه و دستاوردهاشون رو نگاه کنه به همین خاطر تصمیم گرفت که یه کافه ادونچر رو تاسیس کنه تا بتونه میزبان قصه ها و تجربیات آدم های مختلف با هویت های مستقل باشه حالا بوفالو سفید یه کافه ادونچر رو راه اندازی کرده که همه اهالی سفر و ماجراجویی اونجا دور هم جمع میشن.

کافه ادونچر - بوفالوی سفید

افسانه و داستان بوفالوی سفید...

تولد یک گوساله‌ی بوفالوی سفید

 افسانه‌ی زن و گوساله‌ی بوفالوی سفید یا پتسان وی یکی از همین داستان‌ها است که برای سرخپوستان آمریکایی بسیار مقدس است. بسیاری از قبیله‌های سرخپوستان آمریکایی مانند سو، چروکی، ناواهو، لاکوتا، داکوتا، گوساله‌ی بوفالوی سفید را تقدیس می‌کنند و سروده‌ای مخصوص را به همراه دعای خود می‌خوانند.

داستان تولد گوساله‌ی گاومیش سفید از این قرار است: مدت‌ها پیش قحطی و خشکسالی شدیدی اتفاق افتاد و رئیس قبیله‌ی لاکوتا دو نفر را برای شکار و پیدا کردن غذا مأمور کرد. آن دو نفر در حال جستجوی غذا بودند که پیکره‌ای را در دوردست می‌بینند. زمانی که به آن نزدیک شدند، به نظرشان رسید که باید پیکره‌ی زنی زیبا باشد. میل جنسی یکی از مردان برانگیخته شد و علی‌رغم هشدارهای مأمور دیگر مبنی بر مقدس به نظر رسیدن زن، به او نزدیک شد. بعد از نزدیک شدن مرد به زن خیلی سریع ابری آنها را احاطه کرد و مرد به تپه‌ای از استخوان تبدیل شد. مرد دوم اگر چه ترسیده بود اما به زن نزدیک شد، زن توضیح داد که مقدس است. زن به مأمور دستور داد که به نزد قبیله‌ی خود بازگردد و خبر آمدن زن را اعلام کند. هنگامی که به قبیله رسید به همراه خود یک گوساله‌ی بوفالو سفید آورده بود؛ مقدس‌ترین چیزی که یک فرد می‌تواند داشته باشد. زن به آنها هفت راه مقدس برای دعا کردن یاد داد. زن قبل از ترک کردن آنجا به آنها گفت که مجدد باز خواهد گشت تا هماهنگی و معنویت را به دنیای آشفته بازگرداند. سپس چهار مرتبه روی زمین غلتید و هر بار تغییر رنگ داد و قبل از ناپدید شدن به بوفالوی سفید تبدیل شد و رفت. بعد از رفتن زن، گله‌های بزرگ گاومیش اطراف اردوگاه را احاطه کردند. هر زمان که بوفالوی سفیدی به دنیا می‌آید، نشانه‌ آن است که دعاها شنیده شده است و وعده‌های رسالت در حال محقق شدن است.

تولد گاومیش سفید مقدس نشانه امید و نشانه روزهای خوب آینده است. برای بسیاری از سرخپوستان آمریکا، تولد گوساله گاومیش سفید مهم ترین نشانه نبوی است، که معادل بسیاری از نشانه های مسیحی مانند مجسمه های گریان است.
برخی از کارشناسان دامپروری گاومیش کوهان دار، تعداد گاومیش های سفید را کمتر از 50 راس در ایالات متحده تخمین می زنند. این گله پنج سال پیش از فلگستاف آریز به Bend پیوند زده شد، جایی که اولین گاومیش کوهان دار سفید در سال 1997 در گله کوچکی از گاومیش کوهان دار سیاه متولد شد.
گاومیش کوهان دار امریکایی که برای بقای آنها حیاتی بود، نه تنها غذا، سرپناه و ابزار را برای سرخپوستان آمریکایی فراهم کرد، بلکه الگویی برای نحوه زندگی آنها نیز فراهم کرد. برای سرخپوستان آمریکایی، گاومیش کوهان دار امریکایی همچنین روح آنها را نشان می دهد و به آنها یادآوری می کند که چگونه زندگی آنها زمانی آزاد و در هماهنگی با طبیعت بوده است.

برای سرخپوستان آمریکایی گوساله‌ی بوفالوی سفید مقدس‌ترین موجود زنده‌ی روی زمین به حساب می‌آید. گوساله‌ نشانه‌ای برای شروع حلقه‌ی مقدس زندگی است. برخی از سرخپوستان آمریکایی تولد بوفالوی سفید را به فال نیک می‌پندارند، زیرا تولد در مکان‌هایی صورت می‌گیرد که کسی انتظار ندارد و اغلب در بین فقیرترین افراد اتفاق می‌افتد. به طور کلی تولد در جوامع سرخ‌پوست آمریکایی مقدس است، زیرا حس امیدواری را به ارمغان می‌آورد و نشانه‌ای برای آمدن روزهای خوب است.

آیا می‌دانستید؟

در 20 آگوست سال 1994 یک بوفالوی سفید در مزرعه‌ای در جینسویل در ایالت ویسکانسین به دنیا آمد. اسم گوساله را میراکل به معنای معجزه گذاشتند. باور بر این است که او اولین گوساله‌ی سفیدی است که از سال 1993 به بعد متولد شده است. قابل توجه است که بدانید که میراکل یک بوفالوی سفید بسیار کمیاب بود و نباید با بوفالوی آلبینو اشتباه گرفته شود. تولد میراکل برای سرخپوستان آمریکایی به معنای تحقق افسانه‌ها بود، گویی که روحی بزرگ قصد به ارمغان آوردن امید و صلح را برای همه‌ی مردم و ملت‌ها دارد. تا امروز آخرین گوساله‌ی سفید گاومیش شناخته شده در تاریخ 4 ژوئیه سال  2012در اوان در ایالت مینه‌سوتا به دنیا آمد، اما متأسفانه دو هفته بعد درگذشت.

موسس کافه ادونچر

سعید ضروری

ماجراجوی دارای معلولیت، عضو کمیته بین المللی ادونچر تراپی – عضو کمیته پارارفتینگ در فدراسیون بین المللی رفتینگ IRF  و موسس گروه ماجراجویان معلول ایرانی

فعالیت ها و سوابق گذشته:

روزنامه نگار حوزه سفر و ماجراجویی

مسئول روابط عمومی کمیته ورزش های هوایی استان گیلان

 

وب سایت سعید ضروری

سعید ضروری

حامیان و دوستان بوفالوی سفید

مجموعه دلفان در قالب حمایت از کافه ادونچر و این کسب و کار نوپا،  نصب دستگاه اسپروساز، انواع ریل و میز کار و ساماندهی فضای داخل خودرو، مخزن آب و باربند مخصوص متناسب با نیاز کافه ادونچر را بصورت رایگان انجام داده است. 

دلفان‌آفرود در مرداد 1387 ، با همکاری برادران دلفان آذری و به واسطه تجربه، مهارت و علم آن ها در تجهیز کارآمد خودروهای دودیفرانسیل برای سبکی نو و استفاده‌ای نو در زندگی، شکل گرفت.

این مجموعه توانسته با ایجاد سبدکاملی از تجهیزات مورد نیاز خودروهای دودیفرانسیل در سفرهای تحقیقاتی، ماجراجویانه و گردشگری، بخش گسترده ای از نیازهای بازار داخلی و منطقه ای را با تولید داخل ایران پوشش دهد.

خط تولید و کارخانه مجموعه دلفان، با در نظر گرفتن نیاز مشتری و با علم و دانش فنی مهندسین خود این تجهیزات را تولید و به بازار عرضه می کند.

تولید انواع سپر و سینی آفرود، کیت افزایش ارتفاع، باربند، رکاب، کشو، سازماندهی فضای بار خودروها از خدمات این مجموعه است.

 

دلفان افرود - حسین دلفان - سعید ضروری